Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017


Konference NZIS Open 2019

30. 10. 2019

Otevíráme Národní zdravotnický informační systém. Buďte u toho v pátek 13. prosince 2019.

Dětské nemoci paliativní péče v Česku

14. 10. 2019

Paliativní péče (PP) prodělává v řadě zemí Evropy dynamický vývoj, nejinak je tomu i v ČR, která může být v mnoha aspektech dobrým příkladem ostatním. I zde jsou ale problémy, které je potřeba řešit, aby se tento obor mohl i nadále rozvíjet tempem, které bylo před pěti lety nastartováno. O tom, co vše paliativní medicínu nejen u nás pálí, hovořili přední odborníci na semináři Aktuální výzvy pro paliativní péči v Evropě a ČR pořádaném v prostorách Senátu ČR 2. října 2019.

Přečíst celý článek na MEDICAL TRIBUNE CZ      Rozhovor s MUDr. Ondřejem Slámou, Ph.D.

Olomoucký kraj dá letos na paliativní péči téměř sedm milionů. Investovat chce i v příštích letech

18. 2. 2019

Bezmála sedm milionů korun letos Olomoucký kraj rozdělí poskytovatelům paliativní péče o těžce nemocné a staré lidi na sklonku života. Tři nové dotační programy mají pomoci modernizovat dosud opomíjenou oblast sociálních služeb v Olomouckém kraji. V pondělí to uvedl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Zobrazit celou reportáž na webu České televize

Mobilním hospicům proplatily pojišťovny 17 milionů. Bezplatné ani tak stále nejsou

9. 2. 2019

Téměř 17 milionů korun stála v uplynulém roce pojišťovny péče mobilních hospiců. Proplácely ji vůbec poprvé. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) odhaduje, že za minulý rok v součtu uhradí zdravotní služby ve výši 12 milionů korun, ostatní pojišťovny už za loňský rok domácím hospicům vyplatily skoro pět milionů. Vyplývá to ze statistik.

Zobrazit celou reportáž na webu České televize

V Brně vznikne Dům pro Julii. Hospic, který poskytne péči nevyléčitelně nemocným dětem

22. 1. 2019

Podle odhadů České společnosti paliativní medicíny je v České republice aktuálně sedm a půl tisíce nevyléčitelně nemocných dětí, které potřebují speciální péči. Dětské paliativní týmy chybějí asi v polovině republiky. V Brně se proto nezisková organizace Zerafa rozhodla postavit dětský hospic, který by tuto péči nabízel.

Zobrazit celou reportáž na webu České televize


Zpět