Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017


Hospic vyhlásil „Papučový den“. Umírat doma se specializovanou péčí je možné, říká

9. 10. 2017

Mobilní hospic Ondrášek letos s novou kampaní „Doma“ oslovuje širokou veřejnost. Od pondělka začínají jeho zástupci nabízet informace o možnostech péče o nevyléčitelně nemocné blízké.

Zobrazit celou reportáž na webu České televize

Dětská paliativní péče

24. 9. 2017

Zvýšit kvalitu života nevyléčitelně nemocnému dítěti a pomoci rodičům. O to se snaží týmy paliativní péče v nemocnicích i doma. Služba ale není dostupná všem, přestože by ji v Česku potřebovaly asi tři tisíce rodin.

Zobrazit celou reportáž na webu České televize

Prezentace na kongresu EAPC v Madridu

29. 5. 2017

Na mezinárodní konferenci Evropské asociace paliativní péče v Madridu zazněla 18. května formou volného sdělení prezentace výsledků Pilotního projektu mobilní specializované péče.

Otevřít abstrakt

Nová kniha o paliativní péči

26. 5. 2017

V nakladatelství Mladá fronta vychází kniha MUDr. Ladislava Kabelky Geriatrická paliativní péče, která mimo jiné využívá a komentuje i data Národní datové základny paliativní péče.

Paliativní péči by mohly po roce 2020 poskytovat všechny nemocnice

13. 4. 2017

Všechny nemocnice v Česku by mohly po roce 2020 nevyléčitelně nemocným a umírajícím pacientům začít poskytovat paliativní péči. Její podobu i proplácení ze zdravotního pojištění má nastavit projekt za evropské peníze, který by měl začít letos. Do pilotního ověření ve zdravotnických zařízeních poplynou desítky milionů korun. Oznámil to náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Zobrazit celou reportáž na webu České televize


Zpět